[Poradnik] Hide and Seek, czyli gra w chowanego!

Drodzy Gracze!

Hide and Seek to świetna rozrywka dostępna na naszym serwerze, dla wszystkich fanów gier polegających na ukrywaniu się lub szukaniu pozostałych graczy, a ten poradnik na pewno Was nauczy podstaw HaS i pokaże wam, jak być najlepszym w tę grę.

Jeżeli jesteś zainteresowany tym poradnikiem, kliknij ''Czytaj więcej''.

Hide and seek, czyli gra w chowanego!

Jest to świetna Mini-Gra dla wszystkich fanów gier polegających na ukrywaniu się lub szukaniu pozostałych graczy.

By Szatan

1. Jak wejść na Hide and Seek?

By dostać się na tę minigrę wystarczy na lobby serwera wybrać kompas, kursorem najechać na ikonę dyni, a następnie kliknąć go prawym bądź lewym przyciskiem myszy. (1)

Ad. 1

Następnie wystarczy wybrać arenkę poprzez kliknięcie w daną tabliczkę na hubie hide and seek’a. Istotnym jest, aby kliknąć w taką, na której widnieje napis “głosowanie”. (2)

Ad. 2

 

2. Mapki.

Kolejnym krokiem jest wybór mapy. Polega on na tym,  że gracze mają czas, na oddanie głosu. Ta mapa, która zbierze największą liczbę zwolenników, będzie wczytana do rozgrywki. W celu zagłosowania, należy wpisać /glos (numer mapki). (3)


Ad. 3

Każda mapa ma swój numer (0-4) oraz po lewej stronie liczbę oddanych na nią głosów.

Jedna z naszych map - Wioska

 

3. Przed grą.

Zanim rozpocznie się sama rozgrywka, gracze mają 30 sekund na przygotowanie się.

Poczekalnia Hide and Seek

 

Hide and Seek to także gra, w której Vipy mają przywileje. W trakcie odliczania mogą wybrać rolę szukający/ukrywający się (4) oraz w przypadku chowającego - blok, którym będą grać (5). W zależności od wybranej mapy, bloki w wyborze się zmieniają tak, by umożliwiały wpasowanie się w teren.

 

Ad. 4

Ad. 5

 

4. Rozgrywka.

Po zakończeniu odliczania wszyscy gracze zostają przeniesieni w jednakowe miejsce na wybranej mapie.

Zanim szukający zostanie wypuszczony, chowający mają czas na znalezienie kryjówki. Do dyspozycji jest cała mapa, więc miejsc na kryjówki jest pełno. Im bardziej wpasujesz się w otoczenie, tym trudniej będzie Cię znaleźć, a zarazem masz szansę wygrać!

Aby stać się stałym blokiem w danym miejscu, musisz stać bez poruszania się przez kilka sekund.  W przeciwnym razie, będzie widać, że nie jesteś klockiem, a graczem! (6)

Ad. 6

Po czasie dostajesz do obrony przed szukającym patyk (7), którym możesz go nawet zabić. Na pasku po prawej stronie widzisz blok, którym jesteś. (7)

 

Ad. 7

Gdy osoba szukająca znajdzie ukrywającego się gracza i go zabije, ten zostaje przeniesiony do poczekalni na kilka sekund, a stamtąd po wypuszczeniu staje się szukającym.

Gra trwa, dopóki nie zostaną znalezieni wszyscy schowani, lub czas nie dobiegnie końca.

 

Miłej gry! :)

 

Pozdrawia Ekipa Trollcraft.pl

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, polityka plików cookies dostępna tutaj